Veritas Enterprise Vault – E Mail Arşivleme

İşletmenizin başarısının kritik bir parçası

Veritas EV 2 ana çözüm mimarisinden oluşmakta; 1- E Mail arşivleme 2- File Arşivleme

Veritas E Mail Arşivleme, IT yöneticileri tarafından belirlenmiş politikalara (tarihe veya mailbox kotanıza) bağlı olarak maillerinizi ve eklerini, sizin Outlook’unuzdan (Exchange eposta kutunuzdan) taşıyıp online olarak erişebileceğiniz bir ortama taşır. Bunun adına arşiv, yapılan işleme de arşivleme işlemi denir. Her arşivlenmiş e posta için Outlook’unuzda bir tane shortcut (kısa yol) bulunur. Shortcut orjinal epostanıza anlık olarak erişmenizi sağlar.

Outlook’da bulunan diğer eski öğeleriniz de arşivlenebilir; takvim öğeleri, görevler, notlar veya rehberiniz v.s. gibi. Arşivinizde bu öğeleri de bulabilirsiniz. Kendiniz de az kullandığınız maillerinizi arşive ekleyebilir (store) , çok kullandığınız eski bir mailinizi arşivden çıkarabilir (restore) veya arşivden de ihtiyacınız olmayan mailinizi silebilirsiniz.

Arşiviniz içinde, arama motorlarında arama yapar gibi , belirleyeceğiniz anahtar kelimelere göre aramalar yapabilirsiniz.

Veritas Enterprise Vault – E Mail Arşivleme

Enterprise Vault ilkeleri uygulamak ve kurumsal varlıkları korumanın yanı sıra depolama maliyetlerini azaltmak ve yönetimi basitleştirmek için hedef verileri yakalamak, düzenlemek, dizin oluşturmak ve depolamak amacıyla akıllı sınıflandırma ve tutma teknolojileri kullanır. Gelişmiş Sınıflandırma ve Denetim, müşterilerin küresel gizlilik ve finansal düzenlemeleri karşılamalarını sağlar.

Journaling özelliği ile gelen ve giden tüm e mail ayrı bir yerde depolanır. Depolanan mail yığını üzerinde , belirleyeceğiniz parametreler göre arama yapabilirsiniz. Bu arama yetkisi departman yöneticisine yada KVKK veri sorumlusuna belli kısıtlarlar ile verilebilir. Journal özelliğinde, kullanı maili silse bile , journal da bir kopyası bulunur. Dışarıdan gelen mail kullanıcı mailbox ‘ına düşmeden, journalde bir kopyası oluşur. Aynı şekilde dışarı atılan mail çıkarken bir kopyası journal de tutulur. E Mail arşivleme ile özellikle IT ekiplerinin üzerindeki iş yükü hafifler.

Veritas Enterprise Vault - E Mail Arşivleme

Kullanıcı EV yapısına geçmeden önce, silinen mailleri pst ortamından geri dönmek için, hem teknik personele hem de uzunca bir zamana ihtiyaç duyardı. Bu zahmetli ve bazı riskleri içinde barındıran bir süreç yerine, arşivleme ile beraber tüm maillerindeki operasyonları çok hızlı ve kendisi yapabilir. Kullanıcı deneyimi ve performansı yükselir.