Symantec Endpoint Encryption

Nerede olursa olsun bilgilerinizi koruyun. 

Symantec Endpoint Encryption hassas bilgileri şifreleyerek korur. Maksimum güvenlik için sabit diskteki tüm dosyaları  şifreler.  Windows, Mac, tabletleri, kendi kendini şifreleyen sürücüleri ve çıkarılabilir medyayı (USB sürücüler, harici sabit sürücüler ve DVD’ler) destekler. Maksimum esneklik için Symantec Endpoint Encryption, BitLocker ve Dosya Kasası korumalı cihazları da yönetir. Bu ürünün diğer rakiplerine göre en büyük avantajı kolay ve merkezi yönetimidir.

Symantec Endpoint Encryption

Özellikle Laptop ve Desktop  makinelerin HDD  lerini  encrypt ederek calınma ,kaybolma   ve  yetkisiz  erişimleri  engellenerek  veri  güvenliğini sağlar. ISO 27001 ‘in kurumlarda uygulanmasını istediği şifreleme yönergelerini destekler.

Bu ürün içerisinden çıkan Removable Storage tool’u ile USB Belleklerin şifrlenmesi sağlanır. Özellikle çok yaşanılan bir senaryo olan ; unutulan yada kaybolan USB bellek içerisindeki veriyi korur. Bu ürün cliente yüklenen bir ajan ile çalışır, merkezi olarak tüm ajanlarınızı yönetebilirsiniz. DLP teknolojisi ile beraberde çalışabilir.