File Orbis

Uzaktan çalışırken üretkenliği artırın

FileOrbis, iş süreçlerinizde ve kullanıcıların dosya /doküman transferlerinde verimliliğin artmasına yönelik konumlandırabileceğiniz bütünleşik platformdur. FileOrbis on-prem çalışması sayesinde, kullanıcılara kolay kullanım sağlamasının yanında mevcutta alt yapınızda kullandığınız sandbox, AV, DLP, SIEM ürünleriyle entegre edilebilir, kritik veri analizleri ve sunulan birçok ek önlemlerle kurumların farklı uyumlulukların gerekliliklerinin sağlanmasında da katkı sağlamaktadır.

File Orbis

  • Dosyalarınıza her yerden ulaşabildiğiniz,
  • Dosyalarınıza ait yetkileri ve erişimleri yönetebildiğiniz,
  • Dosyalarınızı iç ve dış kullanıcılar ile güvenli şekilde paylaşabildiğiniz,
  • Dosyalarınızı güvenlik analizleri ve ilgili süreçlere sokabildiğiniz,
  • Dosyalarınız üzerinde içerik ve hassas veri analizi, sınıflandırma yaparken, veri sınıflarına göre, engelleme, onaya tabi tutma gibi aksiyonlar aldırabildiğiniz özel kullanım ve kontrol özellikleri ile donatılmış “on-prem” bir kurumsal dosya yönetim sistemidir.
File Orbis

FileOrbis ile sağlayabileceğiniz katkılardan bazıları;

  • Uzaktan çalışırken üretkenliği artırma: Kurumlar, kullanıcıların içeriklerine her yerden kolayca erişmelerini sağlama ihtiyacı duyuyor. Dosya ortamlarının çoğu, uzaktan erişim ihtiyacı göze alınıp tasarlanmadığından, teknik limitler nedeniyle uzaktan erişim ihtiyaçlarına cevap veremez. Dosya ortamları, dijital dönüşümde kurumların öncelik listelerinde çoğu zaman listelenmediklerinden dönüşüme uğramıyorlar ve kurumlar, pandemi sırasında kullanıcıların içeriklerine erişmesine izin verme konusunda sorun yaşıyor. FileOrbis, kullanıcıların içeriklerine sorunsuz ve güvenli bir şekilde erişmesini ve en yüksek verimlilik düzeyinde çalışmasını sağlar.
  • Güvenlik ve uyumluluk risklerini azaltma: Dosyalar, her türlü verinin bulunduğu ana unsurlardır. Kurumlar, yüksek düzeyde güvenlik ve uyumluluk elde etmek için kaçınılmaz olarak kritik veri içeren dosyalar üzerinde kontrole ihtiyaç duyarlar. FileOrbis, içerik akışının her noktasında çalışan bir platform olarak, kurumların dosyalar üzerinde tam kontrole sahip olmasına yardımcı olacak ve kontrol eksikliğinden kaynaklanan güvenlik ve uyumluluk risklerini azaltır.
  • Dağınık, entegre olmayan dosya ortamlarının bakım maliyetini ortadan kaldırma: BT ekiplerinin temel sorunlarından biri, birkaç bağımsız sistemin yönetim yüküdür. Her işletme hem yönetim yükünü ortadan kaldırmak hem de daha fazla verimlilik elde etmek ve entegre sistemlerden elde edilecek ek faydaları elde etmek için bu sistemleri mümkün olduğunca konsolide etmeye çalışır. Bu durum dosya sistemleri için farklı değildir; her iş birimi, her iş süreci, vb., dosyaları kullanmak veya paylaşmak için özel bir çözüme sahip olabilir. Bunun en yaygın nedeni, çoğu çözümün yalnızca tek bir görevi yerine getirmeye odaklanmasıdır, oysa FileOrbis, mobil uygulamalardan dosyalara erişmekten SFTP aracılığıyla aynı dosyaları 3. Partilerle taraflarla paylaşmaya kadar tek bir çözüm içinde birçok yeteneğe sahip bir “platform” sağlar.
  • Yazılım geliştirme maliyetini ve süresini en aza indirme: En temel iş elementi olarak dosyalar en çok iş uygulamaları tarafından oluşturulur. Çoğu zaman, bu dosyaların her B2B ve B2C şirketindeki iş ortaklarıyla ve ayrıca B2C şirketlerindeki müşterilerle paylaşılması gereklidir. Hassas bilgilerle dolu dosyalar büyük bir dikkatle ele alınmalı ve akışları her zaman kontrol edilmelidir. İş uygulamaları, çoğu zaman dosya iletimini ve akışını kontrol etmeksizin belirli bir görevi yerine getirmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle, dosya iletimi ve paylaşımı sağlamak ve bu akışta kontrolünü sağlamak için uygulamada geliştirme yapılması gerekebilir. Bu iyileştirme çok maliyetli olabilir ve çok uzun süre alabilir, hatta belirli koşullar altında mümkün olmayabilir. İçerik akışını kontrol etmede yetkin olan FileOrbis, sağladığı API kütüphanesi ve SDK’ları ile iş uygulamalarına yardımcı olarak maliyeti önemli ölçüde düşürmenizi sağlar