Symantec Secure Web Gateway (SWG)

Modern işletme için oluşturulmuş kapsamlı ve esnek bir Güvenli Web Ağ Geçidi

Symantec SWG , kurumunuz bünyesinde çalışanların, internet erişimlerinde kullanıcı internet erişim deneyimlerini optimize edip, aynı zamanda güvenli bir şekilde internete erişimlerini sağlar. Bu çözüm kurumunuz bilgi güvenliği alt yapısına maksimum uyumluluk ve entegrasyonu sağlayacak şekilde dizayn ve entegre edilecektir.

SWG OEM üretim olmayıp, spesifik ihtiyaçlara özel üretilen cihazlar olduğundan ve kendine özel işletim sistemi bulunduğundan dolayı, tüm rakiplerinden yüksek oranda performans avantajı bulunmaktadır. Bu performans avantajı tüm özelliklerin aynı anda çalıştırılması durumunda da proxy cihazinın stabil çalışmasını sağlar, bu önemli fark yaratır.  Merkezi raporlama ve yönetim ekranı , yeni kullanıcıların hızlıca adapte olabileceği ve kolayca sistemi yönetebileceği şekilde tasarlanmıştır. Cihazın birden fazla konumlandırma seçeneği bulunmaktadır.  Rakiplerde bulunmayan streaming cache özelliği ile ağ trafiğini hızlandırır. Sanal ve fiziksel cihaz olarak tercih edilebilir.

Symantec Secure Web Gateway (SWG)

Bluecoat Advanced Intelligence Service fonksiyonu; bağlı bulunduğu küresel istihbarat ağı sayesinde rakiplerinden çok daha gelişmiş koruma sağlar:

  • Küresel istihbarat ağı günde 1 milyardan fazla sorguyu işler ve 3 milyondan fazla zararlıyı bloke eder.
  • Tüm SWG kullanıcıları web filtreleme ve uygulama kontrolleri (Box, Dropbox, WeTransfer, Youtube, Facebook, LinkedIn vb) fonksiyonları bu ağ üzerinden gelen güncel verileri kullanır.
  • Filtreleme veri tabanı kendini günlük olarak günceller ve daha gelişkin özelleştirme seçenekleri sunar.
  • Türkçe içerikleri dinamik olarak kategorilendirme özelliğine sahip olan SWG filter geniş bir Türkçe URL veritabanına sahiptir.
  • Bu servis aynı zamanda geleneksel URL kategorileri bilgilerinin yanı sıra aynı zamanda her bir URL için ayrı ayrı 0-10 arasında sunulan bir risk değerini sağlar. Bu sayede ilgili site kategorilendirilmemiş olsa bile yüksek güvenlik risklerine sahip ise engellenecektir.

Şüpheli dosyaları ve URL leri hızla analiz etmek, davranışını ortaya çıkarmak için çoklu algılama yaklaşımı sunar. Bilinen ve bilinmeyen sıfırıncı gün tehditlerine karşı ağınızı korur.

SMG , SEP ve EDR ile entegra olarak güvenlik katmanınıza bir yenisini daha ekler.

İçerisinde File, URL , Whitelist, BlackList, Certificate ve Machine Learining teknolojilerini barındırır. Bilinmeyen web sayfalarına karşı risk skorlamaları yaparak yeni politikalar oluşturmanıza imkan tanır.